CHALUPA
nový svět!

 

luxusní ubytování pro Vás
32 osob | 14 ložnic

CHALUPA
nový svět!
 

luxusní ubytování pro Vás
32 osob | 14 ložnic

Chalupa Nový svět - pronájem Orlické hory

Noviny a zajímavosti - luxusní ubytování - Prostřední Lipka, Orlické hory

 

14.09. | Orlické hory

Orlické hory (polsky Góry Orlickie, německy Adlergebirge) jsou pohoří a geomorfologický celek v severovýchodních Čechách, při hranici s polským Kladskem. Nejvyšší vrchol Velká Deštná, 1116 m n. m. Název pohoří je odvozen od řeky Orlice, která tudy po česko-polské hranici protéká. Řeka Divoká Orlice na východě odděluje Orlické hory od Bystřických (Góry Bystrzyckie). Na severozápadním konci u Náchoda přecházejí v Levínskou vrchovinu (polsky Wzgórza Lewińskie) a Góry Stołowe, na české straně pak v Podorlickou pahorkatinu, která dále u Hronova přechází v Broumovskou vrchovinu. Podorlická pahorkatina také lemuje Orlické hory po celé jejich délce z jihozápadu a jihu až k Tiché Orlici.

Nejjižnější část Orlických hor, Bukovohorská hornatina, pak jihozápadně od města Králíky sousedí s českou částí Kladské kotliny, za níž Sudety pokračují masívem Králického Sněžníku. V Orlických horách se nacházejí lyžařská střediska Deštné v Orlických horách, Říčky v Orlických horách, Olešnice v Orlických horách, Sedloňov, Čenkovice a další, populární turistická Masarykova chata na Šerlichu a Šerlišský mlýn. Po hřebeni vede červeně značená turistická trasa Jiráskova cesta.

Celým pohořím se táhne pás opevnění budovaného před druhou světovou válkou na obranu Československa před očekávaným útokem Německa. Známé jsou např. tvrze Hanička, Skutina, Dobrošov. Mezi nejnovější zajímavosti patří například Czech Hobbiton (Český Hobitín), který se nachází v někdejší obci Šediviny, nynější části obce Kounova. [zdroj: wikipedia]

Kontakty

Areál Nový Svět - pronájem ubytování, Orlické Hory - Prostřední Lipka

 

Adresa chalupy:

Chalupa Nový Svět
Prostřední Lipka 74
Králíky, Orlické hory
GPS: 50.1052258N, 16.7454981E

Telefon:

+420 733 644 244